Genel Kültür

Hangi Takım Kaç Kere Şampiyon Oldu

Futbol ile arası iyi olanlar için takımlarının galibiyetleri oldukça önemli oluyor. Tuttukları takımların yıldız alması için galibiyetlerini tamamlamaları gerekli olmaktadır. Yıldızları amblemlerine eklemeleri için şartların yerine getirilerek formalarında yerini gösterebilirler. Ülkemizde ilk dört yıldızı Galatasaray alarak formalarına yerleştirmiştir.

Galatasaray 20
Fenerbahçe 19
Beşiktaş 13

Amblemlerinde yer alan her yıldız 5 şampiyonluğu temsil etmektedir. Bunların yerine getirilmesi için her yıl lig şampiyonluğunu birisinin kazanması gerekiyor. Tamamlayanlar ise şampiyonlukta önemli bir yere ulaşıyorlar. Ezeli takımların ve başarıların göstergesi olduğu gibi yıl sonu performanslarını da göstermektedir. Takımların şampiyonluklarında Galatasaray uzun zamandır ilk sırayı koruyarak Fenerbahçeye pay vermemektedir.

Lig tarihi boyunca Trabzonspor 6 galibiyet alarak amblemlerine tek yıldızı eklemeye hak kazanmıştır. Bunu takiben Bursaspor’un bir galibiyeti olmaktadır. Takımlar genelde yüzüncü yıl kutlamalarını yaşarken ligte şampiyonlukları alarak önemli sıralarda yer almışlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu