e-Okul Ödev

Hayallerimiz İle İlgili Kompozisyon

Hayallerimiz hepimizin hayatında yer alır. Yaşamımıza başladığımızdan beri hedeflerimiz belirlenmesiyle belli hayallerin peşinden koştururuz. Hayallerimiz doğrultusunda isteklerimizi gerçekleştirmek adına çabalarız. Hayatımızın bize getirdiklerini biliriz. Herkes iyi bir yaşama sahip olarak mutlu bir yuvasının olmasını ister. Her insanın yaşamlarında değişiklikler olur.

Hepimiz bir şeylerin peşinden koşarız. İsteklerimiz ve nefsimiz olur, almak istediklerimizin dışında refah bir yaşamın hayalindeyizdir. Çevremizde gördüklerimiz içinden kendimize belirlediklerimiz aslında hayallerimizdir. Normal bir hayat süren bir kişinin isteği zengin olarak hedeflerinin peşinde koşturmaktadır. Hayallerimiz aslında bizi ayakta tutan, yaşamamıza sebep olan nedenlerden birisi olduğunu gösterir. Hepimiz bazı hayalleri kendimize hedef belirleyerek onların peşinde koştururuz.

Yaşamımızı sürdürmek için hayallere ihtiyacımız vardır. Azmi, hevesi, isteği, vazgeçmemeyi öğretir hepimize. Güzel bir yaşam için ve insanın kendisini mutlu etmesi adına hayallerimizi gerçekleştirmek için sağlam adımlar atmalıyız.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu