Genel Kültür

Hazıra Dağ Dayanmaz Kompozisyon

Sahip olduğumuz mallara ve mülke fazla güvenmemeliyiz. Elbet bir gün biteceğini bilerek o şekilde hareket etmemiz gerekmektedir. Malına mülküne güvenenler bir zaman olsa eldekinden de olurlar. Miras kaldıkları zaman yedi sülalesine yetecek düşüncesi insanları bir noktadan sonra yalnız bırakmaktadır. Çalışarak kazandıkları vakit onları uzun süre idare edecek maddi kazanca sahip olurlar.

Miras kalması sonucunda insanlar sonu gelmeyeceğini düşünerek harcamaya başlarlar. Çalışmadıklarından dolayı daima sahip oldukları azalmaya başlar. Günler gelip geçtikçe bitme noktasına gelerek sona gelir. Elimizdekileri doğru kullandığımız, harcadığımızı bir şekilde telafi ederek bitmesini önleyebiliriz. Sahip olduklarımızın tükenmesini önlemek tasarruflu olduğumuzu gösterir. Hazırda olan her şeyin biteceği bilinmeli. Bunlardan en basiti aldığımız birkaç kilo yiyecek olur. Bitmeyecek gibi görünse dahi günlerin geçmesi ile azalır ve sonuna doğru gelir.

Hazır olan mala fazla güvenmemeli, sahip olduklarımızı harcamadan el kenarda tutmalıyız. İhtiyacımıza yönelik ufak harcamalar yapılarak birikim sağlanabilir. Eldekilerin değeri bilinmeli, doğru harcamalar yaparak giderlerimizi bilmeliyiz. Gelirimizden fazlasını harcamak kenarda köşede olanında bitmesine neden olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu