Genel Kültür

Hedef Belirlemenin Önemi Nedir

Ulaşmak için ilk önce hedeflerimizi belirlememiz gerekmektedir. Hedefi olmayan gemiye rüzgar bile yardım edemez, sözünde olduğu gibi başı boş ve boşlukta kalırız. Çabalarımız ve çalışmalarımız hedeflerimiz üzerine olur. Hedeflemek üzerine örneğin araba almak olabilir. Hedefimize ulaşmak için çabalarız, mücadele ederiz ve sonunda arabamıza sahip oluruz. Mücadelenin olmadığı yerde bir şeyler elde etmenin kolay olmadığını bilmeliyiz.

Oysaki hedeflerimiz hayata tutunmamızı sağlar. Belli bir amacımız olmadığını düşündüğümüzde hayatımız karmakarışık olurdu. Bomboş düşüncelere kapılır ve mücadele vermemiş olurduk. Amaçsız kalmak galiba en kötü duyguları bize yaşatırdı. Karnımızı doyurmak için dahi belli bir mücadeleye kapılır o amaçlarımızı gerçekleştirmek için mücadele ederiz. Bunların hepsi aslında hedeftir.

Başarıya ulaşmaktaki en önemli nokta hedeflerimizi belirlememizdir. Ulaşmak istediğimiz yere varmak için hedeflerimize ağırlık vererek onlar üzerinden yola çıkmamız gerektiğidir. Hedeflerimize inandığımız ve benimsediğimiz sürece o yolda ilerlememiz kolay olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu