Genel Kültür

İftardan Sonra Birliktelik Günah mı?

Ramazan ayında ibadetimizi yerine getirmek için oruç tutarız. Oruç tutarken yapacağımız davranışlar bizi ilgilendirmektedir. İftar yapıldıktan sonra kadın adetli olmayıp, karı kocası arasında yaşanacak birlikteliğin günah olup olmadığı sual edilmiştir.

Oruçlu günlerde erkekler kadınlara helal kılınmıştır. Kadın ve erkek birbirleri için elbise olarak kabul edilmektesiniz. Birlikteliğe müsaade edilmektedir. Kadın ve erkek iftardan sonra birbirlerine sarılmalarının herhangi bir olumsuz durumu olmadığı belirtilmektedir. Birbirlerine sarılmalarının herhangi bir sakıncası olmadığı vurgulanmaktadır. Dini zamanlarda o günden sonra birlikte olmanın herhangi bir sakıncası olmamaktadır. İbadetler doğrultusunda yapılacak işlemler dinimiz için oldukça önemlidir.

Hal ve hareketlerimiz dinimize uygun bir şekilde olmalıdır. Özellikle ramazan ayında çiftler arasında sıkça sorulan sorulardan olup herhangi bir sakıncası olmadığını söyleyebiliriz. Kişiler oruçlarını tutabilir, iftardan sonra eşleri ile birlikte olmalarının sakıncası bulunmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu