Genel Kültür

İki Günü Eşit Olan Zarardadır Söyleşi

Günümüz iş yaparak geçmektedir. Bugün yaptığımız işten dolayı ilerleriz ama yarın yapılacak işte aynı iş olduğu zaman yerimizde saymamız demektir. Her gün kendimizi geliştir, istediğimiz noktaya ulaşmak için çaba gösterenlerden oluruz. Kendimizi monotonluktan kurtararak başarıya ulaşmamız şart olmaktadır. Her gün aynı iş yapılıyorsa eğer başarıya ulaşılmaz. Yeni işler yapılmalı ve tamamlanarak bir önceki günden daha iyi durumuna gelinmesi gerekmektedir. Yapacağımız işler doğrudan bizi ilgilendirir.

Hayatımıza yenilikler getirmiyorsak eğer hiçbir şey katmıyoruz demektir. Çalışarak yeni işler yapıp hayatını güzelleştirmesi gerekir. Kendimiz için bir şeyler yapamıyorsak bunları yapmak için mücadele etmeliyiz. Kendimizi körelterek gelişmemizi önleyip mutsuz olmamıza neden olur.

Yaptığımız işler bize yenilik getirmelidir. Yeni bir şeyler öğreterek hayatımızın daha iyi olmasını sağladığı sürece karda oluruz. Dünle bugünümüz aynı olursa eğer hayatımıza yeni bir şeyler katmadığımız için zararda oluruz. Başarıyı görmek istiyorsak yeni bir şeyler katmış olup bunları görmemiz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu