Genel Kültür

İletişimin İnsan Hayatındaki Önemi

İnsanların birbirleriyle etkileşime geçebilmeleri, bir duygu paylaşabilmeleri için iletişim çok önemlidir.  Tarih öncesi devirleri düşündüğümüzde o zamanlar bile iletişim vardı yani iletişimsiz hayat hiçbir şekilde düşünülemez.

İletişimin insan hayatına sağladığı birçok fayda vardır. Teknolojinin günden güne yenilenmesi, gelişmesi iletişim anlayışınıda doğrudan etkilemekte ve değiştirmektedir. İletişim bir sosyal ihtiyaç olduğu kadar insanların birbirleri ile paylaşımda bulunmaları, haberleşebilmeleri  için gerekli bir unsurdur.

İnsan yapısı gereği iletişim kurmadan yaşayamaz. Yakınındaki kişiler ile sürekli iletişim halinde olmalı, sosyal anlamda paylaşımlarda bulunmalı birlikte olmalıdır. İletişim kuramayan bir insan yalnız kalmış demektir.

İnsanın iletişim kurması onun sorunsuz bir hayat yaşayabilmesi için gereklidir. İletişim problemi çeken kişilerde ruhsal bozukluklar, sağlık sorunları gibi bir çok sıkıntı görülmektedir. Her zaman hayata pozitif bakmalı iletişim kurma çabasında olmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu