Genel Kültür

İnsan, Beyninin Yüzde Kaçını Kullanabiliyor

Yapılan araştırmalar doğrultusunda insanlar beynini %’de kaçlık oranının kullandığı bilimsel olarak araştırılmıştır. Yapılan uzun soluklu araştırma sonucunda insanların ulaştığı %3-5’lik kısmı kullanıyor olmasıdır. Zeki insanlar %10’luk kapasitesini kullanarak kafasını geliştiriyor.

Sinir hücreleri arasındaki iletişim sayesinde insanlar birbirleri ile sağlıklı şekilde iletişim kurabiliyor. Nöron zarındaki kanalların açılması sodyum ve diğer pozitif iyonların boşalmasına sebeptir. İyon akışı sayesinde hücre içi elektrik yükünün akış yönünü değiştirir. Taşıyıcılar baskılar doğrultusunda onaylanır. Dopamin ve serotonin gibi maddeler sayesinde uyarlar alınır.

Nasıl Programlanır?
Maddeci yapıya sahip olan beyin atomik olarak çalışmalarına devam eder. mekanik bir sitemde kendisini programlayarak beyin kanalları arasında elektromanyetik etki yaratıp burada haberleşmeyi tetikler. Beynin bütün bölgelerine ulaşması için gerekli olan yüksek miktardaki elektromanyetik etkinin yaratılması sağlanır.

Beynin 10 milyar karar merkezi olup bunların dikkatliliği sağlanır. Merkezlerin her birinden yayınlanan sinapslar mevcut olarak bulunur. Milyonlarca hareketlilik sağlanarak halkalar küresi insanlara yayar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu