Genel Kültür

İnsan Kendisine Büyü Yapıldığını Nasıl Anlar

Büyü Nasıl Anlaşılır, Büyü Yapıldığını Nasıl Öğreniriz

Büyü insanları etkilemek için yapılmaktadır. Ruhani ve manevi güçlerin kullanımı olup kişiler üzerinde etkili olması için onlara ait eşyalar kullanılır. Yapılan büyülerden dolayı kişiler sıkılır, bunalır ve başlarına çeşitli olaylar gelir. Büyünün gerçek olduğu kabul edilmiştir.

Büyüden korunmak isteyenlerin yapmaları gereken en iyi yol Allah’a sıkınmak olacaktır. Şeytan ve şeytanlaşmış insanların şerrinden Allah’ın himayesine girmelisiniz.

Rabbimiz bu konuda şöyle buyuruyor: “De ki: Ey Rabbim, şeytanların kışkırtmalarından sana sığınıyorum. Ey Rabbim, onların yanımda olmalarından sana sığınıyorum.” Büyü ve sihirden korunmanın en güzel yolu İhlas, Felak ve Nas surelerini okumaktır. Resulullah Efendimiz (s.a.v.) kendisine büyü yapıldığında bu sureleri okuyarak Allah’a sığınmıştır.

Büyü Yapıldığı Nasıl Anlaşılır?
Kendisine büyü yapılan birisi rahatsızlanır. İşleri rast giderken her şey berbat olup eline yüzüne bulaştırır. Büyünün etkisi beyne tesir yaptığı zaman hareketlerinin kontrolünü dahi unutur. Kişi farkında olmaz hayatı değişir iyilik yaparken kötülük yapmaya başlar. Vücudun eklemlerinde ağrılar meydana gelir. Ruhani olarak değişiklik görülüp ibadetlerden uzaklaşır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu