Genel Kültür

İnsan Sevgisi ve Evrensellik İle İlgili Yazı

İnsan dünya üzerindeki en değerli canlılardır. Düşünme yetenekleri ile akıllarını kullanarak karar verme yeteneklerine sahip olmuşlardır. Hiçbir insanın bir başkasından farkı yoktur ırk, dil, din, cinsiyet ayrımı asla olmaz. İnsanlara karşı görünüşlerinden dolayı farklı bakılmaması gerekir. Dünyadaki tüm insanların eşit hakları olup sevgiye ve saygıya ihtiyaçları vardır.

Kendisine özgü özellikleri ve yetenekleriyle birbirlerinden ayrılırlar. İnsanlara olan bakış açısına göre değerler biçilmektedir. Dünya evrensellik üzerine kurulan sevgi biçimi ile kucaklanması gerekli görülür. Tüm milletlerin ortak noktası birbirlerine gösterdikleri sevgi ve hoşgörü ibaret olmuştur. Evrensel olarak gülümsemek insanlara mutluluk getirmiştir. İnsan sevgisi hiçbir şekilde ölçülmeyecek kadar değerlidir. Sever ve fedakarlıklar yaparak sevgisini en güzel şekilde karşılarındakine iletirler.

Dini ve resmi bayramlarda sevgilerini birbirlerine yansıtmaktadır. Neşe ve sevinç dünyanın bayram haline gelmesini sağlar. Mutluluk insanların hak ettiği en büyük değerlerden olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu