Teknoloji

Instagram Hesabı Nasıl Silinir

İnstagram günümüzde birçok kişinin kullandığı, fotoğraf ve kısa video paylaşımı yapılan en büyük sosyal medya mecralarından birisidir. Ülkemizde milyonlarca Android ve iOs kullanıcısının telefonunda yüklü olan bu uygulamalardan elbette bazı nedenlerle çıkmak ve hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Biz bu yazımızda Instagram Hesabı Nasıl Silinir? Sorusunun cevabını vererek hesabınızı nasıl kapatacağınızı anlatacağız.

Instagram hesabınızı silebilmeniz için bilgisayardan Instagram.com sitesine giriş yapıyoruz. Site açıldığında kullanıcı adı ve şifremiz ile sisteme giriş yapıyoruz. Burdan sonra bulamaz iseniz https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ bağlantısını tarayıcınıza kopyalayın ve giriş yapın. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra hesabı neden sildiğinizi söylemenizi isteyen bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada bulunan birçok seçenekten istediğinizi seçerek hesabınızı kapatma isteğinizi belirtin. Hesap silme sebebinizi belirttikten sonra alt kısımda yer alan bölüme şifrenizi tekrar girin. Sonra sayfanın en alt kısmında bulunan Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat sekmesine tıklayın. Bu sekmeye tıkladığınızda hesabınızda olan fotoğraflarınız ve diğer tüm bilgileriniz kalıcı olarak silinecektir. Bu işlem sonucunda bir daha aynı kullanıcı adı ile bir hesap açamayacak ve eskidenhesabı korumada olan birçok arkadaşınıza yeniden arkadaşlık isteği göndermek durumunda kalacaksınız.

Bu bilgiler ışığında Instagram hesabınızı kolayca silebilirsiniz. Sizler için verebileceğimiz en büyük tavsiye, hesabınızı silmeden önce açılan sayfadaki bilgileri iyice okuyun ve hesabınızı sildiğinizde tüm verilerinizin silineceğini ama arama motorlarından belli bir süre sonra kaldırılacağını unutmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu