Pratik Bilgiler

Kan Lekesi Nasıl Çıkar

Evde oluşacak ufak tefek kan lekesi canınızı sıkabilir. Temizliği konusunda pratik bilgilerden faydalanarak temizliğini sağlamalıyız. Kan lekesini çıkarmak diğer lekelere benzemediğinden biraz uğraştıracaktır. Hepimiz ufak tefek kesiklerden dolayı kanın üzerimize bulaşmasında endişe duyarız. Sizinde bilgilere sahip olarak kolay ve hızlı şekilde kan lekelerinden nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.

Halı üzerine damlamış kan lekesini nasıl çıkartacağız?
Lekenin çıkıp tamamen ortadan kaybolmasını istiyorsanız o zaman sirke ile ovmanız gerekecektir. Beyaz sirke kanın tamamen ortadan çıkmasını sağlayan etkenlerdendir. Lekeden kurtulmak içi oksijenli su ile ıslatarak ılık sudan sonra temizleyiniz.

Renkli kumaşlara bulaşan kan lekesinden kurtulmak için nişastaya ihtiyacımız vardır. Su ile karıştırdığımız durumda hamur oluşacaktır. Hamuru lekenin üzerine yaymamız sonucunda kuruyunca fırça sayesinde bölgeyi temizleriz. Kumaştan lekenin çıktığını en güzel şekilde görebiliriz. Bunun diğer bir yöntemi ise maden suyunun asitli su olmasından kanı köpürterek oradan çıkarması olacaktır.

Aspirini biraz suda eridin ve lekenin üstüne sürünüz. Bir süre sonra kurumaya başlayacak sonra ılık suda yıkadığınız takdirde lekenin çıktığını göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu