Genel Kültür

Kardeşlik İle İlgili Kompozisyon

Sahip olabileceğimiz manevi değerlerin en büyüklerinden birisi kardeşlik duygusudur. Kardeşler herkesten daha çok yakındır birbirlerine. Aynı evde, aynı anne ve babaya sahip olup yaşamını sürdürür. Paylaştığı duygular birbirlerinden daha değerli ve anlamlı olur.

Kardeşi olmadan yalnız büyüyen insanlar hayattaki önemli değerlerden mahrum kalırlar. Yaşayacakları sorunlar kaçınılmaz olup kendilerini duygusal çöküntü içinde bulabilirler. Paylaşabilecekleri ve yaptıklarını anlatabilecekleri yakın arkadaşlar aramaktadırlar. İnsanlar zor durumda kaldığında ilk kardeşlerinin kapılarını çalarlar. Başlarına gelebilecek her türlü olaya karşı düşüncelerini birbirlerine aktarırlar. Kardeşe sahip olmak duygusal anlamda kişiyi teselli ederek mücadeleci gücü katmaktadır. Başımıza gelebilecek her türlü olayda endişelenerek yardımımıza koşanların başında kardeşlerimiz gelir.

Kardeşlerimiz hayatımızdaki en büyük desteğimizdir. Anne ve babalarımız gittikten sonra en büyük teselliyi kardeşimizden buluruz. Kardeşler arası bozulsa dahi araları en kısa zamanda düzelir. Kardeşlik dünyada sahip olunabilecek en anlamlı değerlerdir. Kardeşlerimize karşı her zaman anlayışlı ve güler yüzlü olmamız gerektiğini unutmamalıyız. Bize en yakın kişiler kardeşlerimizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu