Teknoloji

Kendi Numaranı Öğrenme Kodu Türk Telekom Vodafone Turkcell Bimcell

Kendi cep telefonu numaranızı unutabilme durumunuza yönelik ülkemizde hizmet veren GSM servisleri hizmet kodları sayesinde kolaylık sağlamakta. Cep telefonu numaranızın kodunu unuttuysanız eğer kolaylıkla bulabilirsiniz. Yapmanız gereken oldukça basittir. Telefonunuzu elinize aldıktan sonra *101# tuşlayarak ardından arama tuşuna basınız. Ekranınıza kendi cep telefonu numaranız gelecektir.

Her ihtimale karşı *101# numarasını telefonunuzun rehberine kaydedebilir, gerekli olduğu zaman arama yaparak cep telefonu numaranızı öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom, Vodafone, Turkcell, Bimcell gibi operatörlere sahipseniz eğer kendi numaranızı bulmanız oldukça kolaydır. Yeni hat alan kullanıcıların sıklıkla karşılaştıkları durumdan biridir. Kendi cep telefonu numaralarını unutarak birbirini aramalarına hiç gerek kalmadan öğrenebilirsiniz. Her gün binlerce kişi numarasını başka yerlere vermek zorunda kalırken numaralarını unutuyorlar. Unutmamak için çeşitli düzenlemeler yapılabilir.

Telefon numarasını unutanların uygulayabileceği kodlardan biri numara bulma kodudur. Numaran ne gibi soruların cevabı *101# arama tuşunda saklıdır. Sizde unuttuğunuz zaman kolaylıkla bulabilirsiniz.

17 Yorum

  1. 19 yildir ABD yasiyorum gecen yil internet ustun den Avea telefon aldim numarami unuttum,belki de iptal olmus olabilir lutfen detayli bilgi verebilimisiz.

  2. numara yazma yerine *101# yazıp arama tuşuna basın bekleyin ussd kodu çalışıyor diyecektir onda sonra numaranız gelir

    1. öğrenmek için ya e devlete gireceksiniz yada hattınız hangi oparatör ise bir yetkili bayisine gidp sorulama yaptırabilirsiniz

  3. verakulandım makınesinın numarasını unutum bana acxılen yardımc olursanız cok memnun olurum ABDULVEHP İNAN ACİL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu