Genel Kültür

Klima Derecesi Kaç Olmalı?

Yaz aylarında klima sıcaklığına dikkat edilmeli. Hava sıcaklığı insanları bunalttığı zaman çare klimalarda aranıyor. Yeteri kadar bilgisi olmayan kişiler klimalarını 20-22 dereceye ayarlayarak serinleme derdine düşünüyor. Serinlemek için kişiler hava sıcaklığının 10 derece daha düşük seviyeye ayarlayarak serinlemeleri insanları rahatlatacaktır. Klimadan dolayı oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçmek için serinlemek gerekir.

Klima kullanım oranına göre doğru derecelendirme 23-24 olması gerekiyor. Sağlığın korunması, üşümenizin önüne geçerek oluşabilecek rahatsızlıkları önlersiniz. Klimanızın derecesi hiçbir zaman 18 derecenin altına inmediği gibi geceleri ise dereceyi biraz daha yüksek tutmanızda fayda olmaktadır. Yanlış ayarlamalardan dolayı sağlık sorunu yaşamanız kaçınılmazdır.

Sıcak ve soğuk alanlarda ani ısı değişimlerine de dikkat edilmelidir. Klimanın bulunduğu odanın belli bir sıcaklığı olup, ardından daha sıcak alana geçilmesi hava çarpmasına neden olabilir. Vücudunuz için ideal olan 23-24 derece oda sıcaklığıyken daha soğuk olmaması için doğru ayarlamaları yapınız. Klimalarınızın karşısında durmamalı, esen soğuk havanın yüzüne gelmemesine dikkat etmelisiniz.

Terli ve duştan çıktığınız zaman klimanın karşısında durmamaya dikkat ediniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu