Sağlık

Kronik Üretrit Nedir? Belirtileri Nelerdir?

İdrar yollarında meydana gelen tahriş soncunda enfeksiyon kaplanması durumunda görülen rahatsızlıktır. Genelde erkeklerin sıkıntılı dönem yaşadıkları hastalıktır. Rahatsızlık 1-2 ay boyunca devam edebiliyor. Rahatsızlığa yakalanan kişiler idrara sık idrara çıkma isteğinde bulunur, idrar sırasında ciddi şekilde ağrı duymaktadır. Acı hissi artması ile kendisini göstererek belli eder. Ağrıların azalması sağlanır ama yeteri kadar görülmez.

Hastalığın en temel belirtisi idrara sık çıkma ile gösterir. İhtiyacını giderirken şiddetli şekilde ağrı hisseder. İltihaplanmayı bu sayede öğrenebilirler. İdrar kesesinin içine yayılan bir iltihaplanmaysa eğer ciddi sorun yaşadığını gösterir. teşhisinde ucunda kamera bulunan alet ile idrar yolundan mesaneye doğru gidilerek tespitin yapılması mümkün olmaktadır. Sistoskopi adındaki alet kullanılmaktadır.

İltihaplanma nedeni ile rahatsızlık oluyorsa eğer antibiyotik tedavisine başlanır. Ağız ve damar yolu ile alınan antibiyotikler ile tedavi uygulanır. İltihap dışı nedenlerden dolayı tıkanmasına neden oluyorsa fiziksel tedavi uygulanarak açılması sağlanır. Alternatif tıp olarak idrar yollarında olan rahatsızlıklara yönelik yaban mersini kaynatılarak günde 6 defa içilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu