Pratik Bilgiler

Kumaştan Boya Lekesi Nasıl Çıkar

Boya Lekesi Nasıl Çıkarılır, Boya Lekesi Kumaştan Çıkarma

Evinizde boya yaparken hiç beklenmedik anda kumaşa damlayacak boya canınızı sıkabilir. Çıkartmak zor olacak ama anlatacağımız yöntemler sayesinde pratik bilgilere sahip olacaksınız. Bilgiler sayesinde gerek boya lekesini çıkartabilir artık oluşacak kumaş lekelerini kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Hızlı şekilde kumaşta bulunan lekelerden kurtulabilir bir daha oluşmasını engellersiniz.

Kurumamış boya lekesini ıslak bir bez ile hemen siliniz. Kurumasını bekledikten sonra sabunlu sıcak su ile birlikte yıkadığınızda boya lekesinden kurtulmuş olacaksınız.

Kurumamış boya lekesi için sabunlu su ile yıkanmalı diğerine göre daha kolay olmayacağından dolayı birkaç saat sıcak suyun içinde bırakmanız gerekecektir. Yumuşayan boya lekesini çıkarmak için kazımanız gerekir bıçak veya kaşık kullanabilirsiniz. Kalın boyayı çıkardıktan sonra terebentin ile silerek çıkartabilirsiniz. Terebentin üzerinde kuruduktan sonra tekrar sabunlu sıcak su ile yıkamalısınız. Boya lekesinden uzun süreli uğraş sonucunda olsa dahi kurtulabilmeniz mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu