Genel Kültür

Kuranın Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Kuran Allah tarafından Hz. Muhammed’e indirilen son derece önemli bilgilerin bulunduğu bir kutsal kitaptır. Allah (cc) tarafından Hz. Muhammed (sav) peygambere indirilen hadisler günümüze kadar gelmiştir. Değiştirilmeyen tek kutsal kitabın Kuran-ı Kerim olduğuna inanılmaktadır.

Kuran sağlık, adalet, psikoloji, yaşam gibi birçok önemli konuya değinmektedir ve çok ama çok değerli bilgiler vermektedir. Binlerce yıl önce inmiş bu kutsal kitap günümüzde hala açıklanamayan teknolojileri o zamanlar bildirmiştir ve bu yönü ile bilim adamlarını çok şaşırtmaktadır.

Kuranın Hayatımızdaki Yeri ve Önemi Nedir?

Kuran çok değerli bir kutsal kitaptır. İnanan ve kitaba uyan kişilerin hayatlarında olumlu etkiler olur. Bu olumlu etkiler hem fiziksel hem de psikolojiktir.

Kuranda yazan bir şey olan namaz kılmak kişilerin gün içerisinde spor yapmalarına olanak sağlar. Günde 5 kez belirli hareketleri tekrarlayan kişilerin diz kapaklarında kireçlenme sorunu meydana gelmemektedir. Ayrıca daha sağlıklı bir vücutları olmaktadır. bunun dışında namaz kılmanın kişiler üzerinde olumlu psikolojik etkileri de vardır.

Kuranda bir Müslümanın daima temiz olması gerektiği yazmaktadır. Bu sebeple bu kutsal kitaba uyan kişiler 5 vakit namaz için daima abdestli olmak zorundadırlar. Namaz kılmayan kişiler ise kişisel bakımlarına ve temizliklerine dikkat etmelilerdir.

Bunun dışında camide namaz kılmak kişilerin sosyalleşmesine ve yalnız kalmamasına olanak sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu