Sağlık

Limon İle Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde yapılan gebelik testleri oldukça şaşırtıcı olabiliyor. Bunlardan birisi eczaneye gitmeden limon kullanarak yapılan gebelik testi olmaktadır. Hamile olup olmadığının anlamanın kolay yollarından birisi limon ve karbonat kullanılarak yapılan gebelik testleri olmaktadır.

Limon ile yapılan testler doğru sonuca ulaşılabilir. Evde limon ile gebelik testi yapılması oldukça basit olarak sonuca ulaşabilirsiniz. Bazen hayatımızda bizim için önemli kararlar almamız gerekirse bunu öğrenmek için doğal yöntemler kullanılmaktadır.

Gebelik testi uygulaması için adet gününüzün bir hafta gecikmiş olması gerektiği unutulmamalıdır. Adet gecikmesi ile kendi evinizde veya eczaneden alacağınız test ile yapmanız mümkündür. Kolay ve gizli saklı olmasını isteyenler limon ve karbonata ihtiyaç duyarak yapabilir.

Limona gebeli testi nasıl yapılır?
Bir kabın içinde idrar yapılır. Limon ortadan ikiye kesilerek bir yarısını idrara sıkıtınız. Limon tortularının dibe çökmesi hamile olduğunu gösterir. Üste kalması hamile olmadığınızın göstergesi olmaktadır.

Karbonatla gebelik testi nasıl yapılır?
Temiz bir kabın içinde idrar yapılarak üzerine biraz karbonat dökülür. Kabarıp köpürmesi durumunda hamile olduğunuza iaşret eder, dibe çökmesi ise hamile olmadığınızı göstermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu