Genel Kültür

Merhamete Gelmek Deyiminin Anlamı

İnsan olarak hepimiz duygulara ve hislere sahibizdir. Bunlardan birisi merhamet duygusu olmaktadır. Başka insanlarla etkileşim içinde olurken düştükleri durumlara karşı gösterdiğimiz hassasiyettir. Kimi insanlar hayatlarında bir yerlere gelemeyerek acınası duruma düşerler.

İnsanlar yaşamlarında tanıdıkları insanlarla yaşamlarında iç içe olurlar. Başkalarının yaşadıklarından kendileri de etkilenir. Bazı insanlar olaylar karşısında daha duygusal yaklaşım içinde olur. Üzüntülerini, mutluluklarını birbirleri ile paylaşırlar. O insanlar başkalarının hayatlarındaki olumsuzluklara karşı empati kurarlar. Üzüldükleri kişiler için merhamet ederek onlara yardım eli uzatırlar.

Çevremizdeki olumsuzluklar bizim içimizdeki merhameti harekete geçirir. Olumsuzluklara karşı mücadele ederek sorunların önüne geçmek isteriz. Yapılacak her türlü yardım destek merhametten dolayıdır. İnsanlara acımak, onları bulundukları durumdan kurtarmak için yaptıklarımız olur. Bizim gösterdiğimiz merhamet ve acıma duygusu her şeyi ortaya çıkartır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu