Genel Kültür

Milli Bayramlarda Duygu ve Düşüncelerimiz Kompozisyon

Milli bayramlar, milletimiz için oldukça önemli zamanlardandır. Atatürk’ün hizmetleri sayesinde kurulan Cumhuriyet sayesinde Türk toplumu özgürce yaşadı. Milli bayramların yaşanması bizi gururlandırıyor. Bayramlar coşku ile kutlanıyor milli değerlerimiz hatırlanarak unutulmaması sağlanıyor. Bayramlar Türk milletinin birbirine kenetlediğini gösterir.

Kültürel değerlerimizde olup tarihini en yakın şekilde yaşamış olan atalarımızın miraslarıdır. Her bayram bir zafer ve geleceğimizi belirleyen unsurlardan oluşmuştur. Türk milleti değerlerini bilerek bunları kontrol altında tutmaktadır. İnsanların birlik beraberlik içinde sıkıca kenetlenmesini sağlar. Geçmişte birlik beraberliği yaşadıklarından dolayı o günleri hatırlatır ve toplumsal olarak refah sağlamaktadır.

Milli bayramlar tarihimiz için önemli olup onlarca yıl öncesinde yaşanan o olaylar göz önünde olur. Gururlanacağımız ve tarihimizle övüneceğimiz zamanlardan olmaktadır. Vatanımıza toprağımıza sıkıca sahip çıkmamız gerektiğini gösteren dönemlerdendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu