Genel Kültür

Mutluluk Nedir Kompozisyon

Mutluluk insanların yaşayabileceği en olumlu duygu hissidir. Güzel duygulara kapılarak hissedilen o sevinç dolu anlardır. Mutlu olmanın bir çok yolu vardır. İnsanlar farklı şeylere mutlu olabilir. Yaşadığı hayatta eksik gördüğü ve olmasını istediği şeyler insanara mutluluk vermektedir.

Hayatın her anı çeşitli duygular içinde yaşamamızla geçer. Genellikle en çok normal hissederiz. Mutlu ve üzüntü olmadan yaşamın devamlılığını sağlamaktayız. Mutsuz olan insanlar mutluluğun değerini çok daha yi bilirler. Ufacık şeyler mutlu edebildiği gibi üzebilirde. Duygusal yönümüze bağlı olarak çevremizde gördüklerimiz, hissettiklerimiz dahi hayatımızı ekleyebilir. Büyük beklentilerimiz olduğu gibi hislerimizde olur. Her ne kadar mutlu olmak için çabalasak mutlu olmak en büyük hayalimiz olmaktadır. En çaresiz hastalıklar dahi kişilerin mutlu olmasıyla kurtulmasının yolunu açmaktadır.

Mutluluk bize pozitif iz bırakır. Güzellikler ve anı yaşamak isteyenler psikolojik yönden kendilerini iyi ve keyifli hissederler. Küçük şeylerden mutlu olabileceğimizi bilmeli, kendimizi bu mutluluğun parçası olarak görebiliriz. Mutlu olmak sahip olunabileceğimiz en büyük hazinemizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu