Genel Kültür

Nasıl Bir Çevrede Yaşamak İstersiniz

Temiz çevre hayalimizin ilk sırasında yer alır. İnsanların huzurla ve mutlu şekilde yaşayabileceği alanlar isteriz. Temizlik ile beraber sağlık gelecektir. Dışarıda olduğumuz sürece mikroplardan dolayı hastalanmayız. Hava, çevre, su kirliliği olmayan çevrede doğanın kokusuyla yaşamak gerekir.

Tabiat ve doğa bizimle dost olmalı. Serin havası ile kendimizi iyi hissedeceğimiz bir hava olmalıdır. Doğadan gelecek olan serinletici hava dinç ve sağlıklı hissetmemizi sağlasın. Kendimizi daima mutlu hissedeceğimiz çevre olmalı. İnsanlar bilinçli olarak çevresine sahip çıkmalı. Birlikte sosyal faaliyetler düzenlenerek insanlar kaynaşsın. Sabahları kuş sesleri ve temiz havayı ciğerlerimize çekerek uyanmak gibisi yoktur.

İnsanlar çevresini temizlesin, kirli alanlar kalmayarak rahat etsinler. Başkalarının zarar vermesinin önüne geçilmeli. Kafalarını dinleyerek huzurlu bir yaşam sürmeleri gerekmektedir. Her zaman insanlarla birlikte yaşam sürmeli ve rahat hissedeceğimiz alanlar olmalı. Yeşillikler içinde mutlaka olmalıyız. Kendimizi güzel hissedeceğimiz yerler aynı zamanda huzur vererek rahat hayat yaşamamızı sağlamalı. Çevremiz her zaman fazlası ile güzel ve renkli olmalıdır.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu