Genel Kültür

Neden Alçak Gönüllü ve Doğru İnsan Olmalıyız

Alçakgönüllü olup doğru davranışlar içinde olursak insanlar tarafından saygıyı kazanırız. Alçakgönüllü bir insan çevresi tarafından sevilerek takdir edilir. Doğru olan insan takdir görerek herkes tarafından sevilerek güzel karşılanır. Ukala ve kendini bilen birisi olursa eğer kimse arkadaşlık yapmak istemeyerek ondan uzaklaşır.

Alçakgönüllü insanların meyvesi de güzel olur. Çevresine güzellik ve bereket yayan insanlar herkes tarafından sevilerek güzel karşılanır. Meyve veren ağaç nasıl sevilirse, onun karşısında boyun eğiniyorlarsa öyle olunur. Doğru insan yanlış yola sapmaz, adaletsizlikten uzak yaşam sürdürür. Doğru insanın kendisine ve çevresindekilere olan güveni tamdır. Eksik olmadan yaşamını sürdürmeye devam eder. Yalan söyleyen, insanları kandıran ve kibirli insan olursak elimizdeki herşeyi kaybetmemiz kaçınılmaz hale gelir.

Davranışlarımız aynı zamanda çevremizdekilere güven verir. İş yapacağımız zaman bizimle çalışmaktan memnuniyet duyarak gösterirler. Alçakgönüllü insan hayatında her şeye karşılık kazanımları olur. Başarıya ulaşmaları kaçınılmazdır. Er yada geç hak ettikleri yere ulaşarak doğruluğun önemini bilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu