Genel Kültür

Neden İnsanlar Aynı Şey İçin Farklı Düşünür

İnsanlar aynı konu üzerinde farklı düşüncelere sahip olabilirler. Bunun en temel sebebi ise düşünce yapılarıdır. Düşünceleri etkileyen çeşitli etmenler vardır bunlar eğitim, çevre, aile ve kendi öz düşünceleridir. İnsanların bir lekeye baktıklarında çeşitli şeyler görebilirler. Bunlar beyninin çalışma şekli olarak değişiklik gösterir.

Kahve lekesinde görebilecekleri; leke, yuvarlak, iz, siyahlık gibi belirtiler söyleyebilirler. Bizde bunlar doğrultusunda insanların düşüncelerinin neden farklı olduğunu bir nebze anlayabiliriz. Düşünceler hep değişir bazı kişiler gördükleri konusunda aynı fikre sahip olabilir. İnsanlar yansıtılan ve gösterilen neyse o konuda gördüklerini yorumlamaya çalışırlar.

Yaz mevsimi denildiği zaman aklımıza tatil, iş, sıcak, deniz, gezi gelebilir. Yaşadıklarımızdan yola çıkarak aklımıza gelenleri düşünebiliriz. Bunlar bizi diğerlerinden ayıran unsurlar olduğunu asla unutmamalıyız. İnsanlar hep farklıdır bunlar düşünce kapasiteleri gereğince değişir. Hayatınızda düşünecek ve beyninizi geliştireceğiniz şeyler doğrultusunda olur. Eğitimli insan bilgili olup gördükleri doğrultusunda yorumlamaları farklılaşır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu