Çalışma Saatleri

Nüfus Müdürlüğü Çalışma Saatleri

Vatandaşlık hizmetlerinizi yaptıracağınız Nüfus Müdürlükleri son zamanlar aşırı bir yoğunluk görülüyor. Yaptıracağınız hizmetlerde en çok yoğunluğun GSS işlemleri ile ilgili yapılmıştı. Milyonlarca kişi gelir testine girerek işlemlerini yaptırmaktaydı bununla birlikte nüfus müdürlüklerine yüzlerce metre uzayan kuyruk oluştuğunu görmekteyiz.

Nüfus müdürlüklerinde veya kaymakamlık dairesinde yer alan hizmetlerden faydalanmak için belirteceğimiz saatler içersinde orada olmanız gerekmektedir.

Sabah’tan öğlene kadar 08.30-12.30 / 13.30-17.00 arasında hizmet alabilirsiniz. Belirtilen saatlerden önce giderek ilk sıradan işlemlerinizi yaptırdığınız gibi başkalarını bekleme zorunluluğunuz olmaz. Kişiler genelde işlemlerinin yapılması için öğlen ve öğleden sonraya bırakmaktadır. Çoğu kişinin bu tür düşünmesi sonucunda erken saatte gitmeniz durumunda işlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Gelir tespiti ve nüfus cüzdanı yenileme işlemi yaptıracak kişilerinde gitmesi gereken yer biriside nüfus müdürlükleri olmaktadır.

Son zamanlarda yeni nüfus cüzdanı almak için sıranın artması, kişilerin erken saatte nüfus müdürlüklerine giderek nüfus cüzdanı yenileme işlemlerini yaptırmaları mümkündür. Yapılacak olan yenilik sayesinde yeni kimlik kartlarına ulaşmış olacaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu