Genel Kültür

Nükleer Silahların Zararları

Nükleer silahların keşfedilmesi ile insanlık için bir çağın sonuna gelindi. Dünyanın savaşa girmesi artık ölümleri ve yok oluşlarını göstermektedir. İnsanlığın sahip olduğu değerleri tek bir seferde kaybettirecek kadar güçlü silahlar olmuştur. Devletler hakimiyet sağlamak adına kendi silahlarını geliştirmişlerdir, tarihte ABD tarafından savaş döneminde kullanılan nükleer silahlar korkutucu derecede zararlı olmuştur. Bir toplumun yok olmasına neden olduğu gibi dünya için o bölge kararmıştır. Yüzlerce yıl geçmesine rağmen halen bölgede etkisini göstererek kara lekesini taşıyacağını göstermiştir.

Bölgesel olarak çevreye yayılması bir çok insanı da etkiler durumda oluştur. Gelecek nesilleri tehlike altında alarak genlerinde değişiklik olmasına sebep olmaktadır. İnsan sağlığını doğrudan etkileyerek yaşamlarını da etkiler. Kanser yapıcı etkisinden dolayı çevresel olarak insanların yaşamlarına etki yaratmaktadır. Bir neslin ve geleceğin yok olmasında en büyük etkiyi yaratır.

Nükleer silahların yayılmasının önlenmesi için yapılan antlaşma gereğince korunmalı ve geliştirilmesinin önüne geçilmesidir. Sahip olunan nükleer silahlar insanlığın geleceğini tehdit etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu