e-Okul Ödev

Öğretmen İle İlgili Kompozisyon

Öğretmenleri anlatmak için sayfalar yetmez. Onlar Atamızın bize olan emanetleri olarak ülkemizin kalkınmasında önemli rol oynamıştır. Zorluklara karşı mücadele ederek eğitim yoluna baş koymuşlardır. Öğretmenlerin hakları hiçbir şekilde ödenmez, geleceğe hedef koymak ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için engin bilgilerine ihtiyacımız var.

Öğretmenler bilgileri ile cahil kesimi aydınlatır. İnsanların kendilerini tanıyarak toplumda önemli birey haline gelmesini sağlar. Mesleklerine ömürlerini adayanlar işlerini severek yapıp yerine getirirler. Gün gelir kendilerinden çok başkalarını düşünerek onlar için fedakarlıklar yaparlar. Daima saygı duyarlar, birbirlerine saygı göstererek mücadele ederler. Ülkemizde bir çok sorun genç neslin cahilliğinden dolayı meydana gelmesi kaynaklanıyor. Hayata bakış açıları değiştikleri gibi anlatılanlar oldukça önemlidir. Öğretmenlerin öğreteceği her türlü bilgiyi benimseyerek hareket etmeliyiz. Gelecekte ihtiyacımız olacak bilgiler mekteplerde verildiğini unutmamalıyız.

Bu yüzden öğretmenler günü vardır. Her yıl düzenli olarak 24 Kasım öğretmenler günü olarak benimsenerek kutlamalar yapılmaktadır. İnsanların coşku ile geçireceği, öğretmenlere olan saygılarını göstermelerine imkan sunan günlerdendir. Öğretmenlere karşı bir teşekkür çok görülmemeli, bugün bilgiye ulaşabiliyorsak öğretmenlerimizin öğrettikleri sayesindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu