Genel Kültür

Öğretmenin Gözüne Nasıl Girilir

Öğrenciler için olmazsa olmazları öğretmenlerin gözüne girerek kanaat notunu fazladan almaktır. Alacakları notlar onların geleceğini belirleyebilir. Öğretmenler özellikle sevdikleri öğrencileri tutarlar gerek sözlü yazılı gibi çeşitli sınavlarda fazladan not verirler. Öğretmenlerin gözüne girmenin yollarını anlatacağız.

Son derece disiplinli, öğretmenizin dediğini dikkate alan olmalısınız. Olur olmaz yerlerde espri yapmaktan sakının. Öğretmenin canını sıkmaktan uzak durmalısınız.

Öğretmenin dersinde ilgili davranmanız sizin çabanızı görecektir. Öğretmeniniz bu konuda gayretinizi görerek onun için gözde öğrencilerden biri olacaksınız. Unutmayın her öğretmen mesleğine aşık olduğu için sizin de ilginiz onun gözde öğrencisi olmanızı sağlayacaktır.

Ödevlerinizi mutlaka yapın, öğretmenler disiplinli derse çalışan ilgili öğrencileri severler.

Öğretmenizi mutlaka ailenizle tanıştırın elinizden geldiğince onu ağırlama çabasına giriniz.

Öğretmenize soru sormaktan asla çekinmeyin, soru sormanız derse olan ilginizi de göstereceğinden dolayı öğretmeniz sizi iyi şekilde değerlendirecektir. Fırsatınızı değerlendirebilir zekice sorulara cevap vermeniz gerekir.

Derse katılırken gerekli araç ve gereçleri getirmeyi unutmayın. Öğretmeniniz eksik araç gereçlerle gelmenize kızabilir onun gözünden düşersiniz mutlaka ders araçlarını getirin.

Derslerde kopya çekmeyin, çalışıyorsanız ve ilgili olduğunuzu öğretmenize hissettirdiyseniz o zaman size yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu