Genel Kültür

Okuldaki Eşyaları Niçin Bilinçli Kullanmalıyız

Okulda ve sınıfta bulunan eşyalar hepimizin ortak malıdır. Ailelerimizin verdiği vergiler sayesinde devlet eğitim alanında yaptığı harcamalardan elde edilmiştir. Bakkaldan aldığımız ekmeğin dahi vergisi olup buna dahildir. Eşyalarımız bizden sonra gelecek olan öğrencilerin eğitimlerinde kullanılacaktır. Sorumlu öğrenci olarak bunların sahibi olmamız gerekmektedir. Araç gereçler bizim paramızdan alındığından dolayı devlete yük olmamamız gerekiyor. Kullandığımız araç gereçler sayesinde eğitimimizi sağlıklı şekilde tamamlarız. Gelecek nesillerde aynı eşyaları kullanarak eğitim alanlarından tam anlamıyla faydalanmış olurlar. Her dönem devlet ekonomisinden büyük kayıplar eğitim için harcanmıştır.

Okullar toplumda yaşayan herkesin ortak malı olup eğitim yuvalarıdır. Herkes okulun malına sahip çıkarak ülke ekonomisini korumuş oluruz. Bugün kullandığımız okul malzemelerini temiz ve titizlik içersinde kullanılmasını düşünüyoruz. Sahip olduklarımızın değerini bilmeliyiz. Kullandığımız eşyaları aynı şekilde yerine bırakarak kaybolması önlenmesi gerekmektedir.

Okullarımız geleceğimiz olduğundan dolayı korumalıyız. Kamu binaları dahi devlet yönetimine ait olduğundan dolayı temiz ve kırmadan kullanmamız gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu