Genel Kültür

Ordu Millet Kavramı Anlayışı Nedir Açıklayınız

Askeri birliklerin bir araya gelmesi sonucunda ordu oluşur. Ordu olarak kabul edilmesi için herhangi bir millete kabul edilmeleri gerekir. Türk ordusu olduğu gibi herhangi bir ordu tanınmış devlete bağlılığını göstermeli. Tarih boyunca Türk devletleri inanılmaz kahraman askerlere sahip ordulara hükmetmiştir. Osmanlı devletinin ordusunun kahraman ve yiğit askerler olan yeni çerilerden oluşurdu. Düşmana korku salıp dosta güven veren yeniçeriler tarih boyunca kahramanlıkları ile hatırlanmıştır.

Milletler sahip olduğu değerleri korumak adına ordularını güçlendirirler. Sahip olunan değerlere zarar gelmemesi adına kendilerini korumakla görevli olan ordu mensuplarına çeşitli imkanlarla destek olunmuştur. Her toplum millet olamadığından dolayı bir millet toplum olması için gerekli olan dil, tarih, geçmiş, kültürlerin bir olmaları aranır.

Türk devletinde her doğan erkek çocuk asker olarak kabul edilir. Savaş dönemlerinde her yaştan insanın verdiği mücadeleden dolayı kabul görüyor. Her insanın asker olacağı ülkesi için mücadele edeceğini göstermiştir. Türk milletinde ordu değerleri oldukça yüksektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu