Genel Kültür

Otomobiller Olmasaydı Yaşamımız Nasıl Olurdu

Otomobiller ulaşım alanında ihtiyaçlarımızı en doğru şekilde karşılamaktadır. Gitmek istediğimiz yere çok kısa sürede gitmemize yardımcıdır. Dış etkilerden korunarak kısa zamanda yolculuk yaparız. Ancak otomobilleri hayatımızdan tamamen çıkarsaydık neler olabileceğini tahmin bile edemezdik. Zorlu ve sıkıntılı bir hayatın içinde olmamız kaçınılmaz olurdu. Kara ulaşım araçları günlük hayatımızın en önemli ulaşımlarını karşılamaktadır.

Bir yere gitmek istediğimiz zaman yolculuklarımız çok daha uzun sürecektir. Geceleri yolculuk yapmak tehlikeli olabileceği gibi günlük yakın noktalarda ancak ulaşım sağlayabileceğiz. İş yerlerinin bize yakın olmasını isteyeceğiz, çünkü bütün vaktimiz yaya olarak işyerine ulaşmakla geçecektir. Uzak mesafeler artık imkansızlaşmaya başlayacaktır. Ulaşım tehlikeli hale geleceği gibi ülkelerde gelişmeler kısıtlı kalacaktır. Yurtdışına ürünleri ihracat yapamayacağımız gibi ekonomik olarak kayıpta yaşarız. Zamanımız yollarda geçecektir. Enerji tasarrufu yapamadığımız gibi giderlerimizde artar. Seyahat etmek neredeyse imkansız hale gelecektir. Acil olaylarda müdahale edemediğimiz gibi sağlık alanında gerileme yaşanır. Taşıtlarla 10 dakika da gittiğimiz yerlere yaya olarak 1 saatte gitmiş olacağız.

Otomobiller ulaşım aracı olarak hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Hayatımız çok daha zor çekilmez hal alırdı. Sahip olduğumuz ulaşım araçları gelişmeye devam ettikçe yaşam daha da kolay hale geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu