Genel Kültür

Peter Pan Hikayesinin Özeti

Darling ailesi sevecen, ilgili ve mutlu bir ailedir. Çocukları olan Vendi, Misel ve Jan çok akıllı ve söz dinleyen çocuklardır. Hayal kurmayı güzellikleri düşünmeyi oldukça çok severler. Çocuklar hayal kurarken birden bire içeriye Peter Pan adındaki peri girer.

Çocukları hayaller şehrine götüreceğini söyler. Peter Pan ile anlaşa çocuklar güven duygusu içinde uçarak yolculuk ederler. Birlikte hayaller adasına varırlar ama adanın başkaları tarafından işgal edildiğini görürler. Düşler adasının işgal edenin korsan kanca olduğunu görü. Çocuklar düşmandan korunmak için buldukları bir mağaraya saklanırlar. Esir edilen yaban zambağı’nı bulup kurtarmışlardır. Kurtulanlar yeniden tutsak olarak yakalanırlar. Peter Pan tek başına kalarak korsan kancanın elinden çocukları kurtarmak için mücadele verir.

Kanca’yı oyuna getirmesi ile çocukları gizli bir şekilde kurtarır. Düşler adası işgalden kurtulması ile çocuklar o ihtişamlı adanın her yerini gezerler. Çocuklar adayı tanıyıp gezdikten sonra Peter Pan’ın geç olmada kendilerini eve bırakmasını ister.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu