Teknoloji

Pokemon Go Bilinmeyen İpuçları

Pokemon Go, henüz tam anlamıyla yayınlanmadan önce tüm akıllı telefon kullanıcılarını etkisi altına aldı. Sanal gerçeklik oyunu gerçek hayatta herkesin sokak sokak pokemon aratıyor. Kişilerin sokaklarda, alışveriş merkezlerinde, camiilerde ve otoparklarda bir çok pokemon bulma imkanına sahip olabiliyor.

Pokemon yakalama ekranında bulunan çember aslında sizin pokemonu yakalama ihtimalinizin ne kadar yüksek olduğunu gösterir. Geniş çember olması daha kolay yakalanacak pokemon olduğunu gösterir.

Pokemon yakalarken çemberin yeşil olması şansınızın yüksek olduğunu, sarı olması şansınızın orta, kırmızı renkte olması zor olduğunu gösterir.

Harita üzerindeki yapraklar o bölgede daha çok pokemon çıkma olasılığının olduğunu gösterir.

Sağ alt kısımdaki menüde o alanda bulunan pokemonları gösterir. Bulmak istediğiniz pokemon varsa o bölgede dolaşarak yakalayabilirsiniz.

Değişik özelliklere sahip pokemon bulmak için dolaştığınız alanları değiştirin. Su kenarında dolaşan kişiler daha çok su pokemonu bulunur. Karada olan pokemonler bitki, ateş gibi çeşitli özelliklere sahip türden olabilir.

GYM adı verilen noktalarda pokemonları savaştırabilirsiniz. Savaşmak için 5. seviyeye gelmeniz gerekmektedir.

Pokestops ve pokemon duraklarını ziyaret ederek poke topları biriktirerek yeni pokemonlar yakalayabilirsiniz.

Pokemonları yumurtadan çıkartmak için hareket ederek geçen zaman içinde pokemonlarınızı geliştirmeniz mümkün hale gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu