Sağlık

Porselen Gibi Bir Cilt İçin Ne Yapmalı

Cilt bakımı bayanlar için oldukça önemlidir. Özellikle onların istediklerinden birisi porselen gibi ciltleri olmasıdır. Pürüzsüz ve ışıl ışıl aynı bebek gibidir. Cilt güzellikleri oldukça özel olup maske tarifleri sayesinde cildinizi besleyebilir ona bakabilirsiniz. İlgisiz kalan ciltler çeşitli sağlık sorunlara sebep olabilir.

Güzellik uzmanları tarafından çeşitli maskeler tarif ediliyor. Sizlere vereceğimiz maskeleri kullanarak cilt bakımınızı yapabilir o güzelimsi cildinize ulaşabilirsiniz. Herkesin hayali olan cilde kavuşacaksınız. Başkalarını görerek içinizde o istekler canınızı sıkabilir. Porselen gibi cilt için çeşitli fikir önerilerinize ihtiyacınız vardır.

Porselen gibi cilt için uygulanacak maske tarifi
Malzemeler
Kil
Mısır unu
Yüz kremi
Su

Hazırlanışı
Bir kaseye bir tatlı kaşığı kil, bir tatlı kaşığı mısır unu, bir çay kaşığı yüz kremi ilave ederek çamur kıvamına gelene kadar karıştırınız. Malzemeler kıvama ulaştıktan sonra yüzümüze dairesel şekilde uygulayarak maske haline getiriyoruz. Kuruyana kadar bekledikten sonra peeling şeklinde soyarak ılık suyla yüzümüzü yıkamamız yeterli olmaktadır.

Limon ve bal maskesi
Malzemeleri
1 çay kaşığı bal
3-4 damla limon

Hazırlanışı
Karıştırma işleminizi yapınız. Yüzünüzde maske halinde dursun ve 40-45 dakika sonra peeling şeklinde yüzünüzden çıkardınız. Ilık su ile yüzünüzü yıkayarak cildinizdeki değişikliklere kavuşun.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu