Çalışma Saatleri

PTT Çalışma Saatleri

Hafta içi her gün 08:30'da açılır. Öğle arası 12:30 ile - 13:30. Saat 17:30'a kadar hizmet vermektedir. Cumartesi bazı bölgelerde öğlene kadar hizmet verirler.

İlk PTT şubesi Tanzimat Fermanı’ndan sonra kurularak faaliyete geçmiştir. Kuruluşu 23 Ekim 1840 yılını göstermektedir. İlk postane İstanbul’da kurularak faaliyete geçmiştir. Bir çok alanda faaliyet göstererek ülkemizin resmi kuruluşlarından birisidir.

PTT’lere özellikle fatura ödemek için gittiğimiz postanelerde sıra oldukça yoğun olup erken giderek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ülkemizin dört bir yanında şubeleri ile birlikte hizmet veren PTT’ler üzerinden havale, EFT, maaş, posta, faks, telefon görüşmesi, kargo gönderimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak adı değiştirilmiştir.

PTT Açılış Kapanış Saati

Sabah Açılış Saati:
08:30
Akşam Kapanış Saati:
17:30
Cumartesi Çalışma Saati:
08:30 – 12:30
Pazar Günü:
Kapalı

HGS için Karayolları hizmetin alınması için PTT ile antlaşma yaparak ihtiyaçlarını kendilerine en yakın PTT’den temin edebilirler.

Türkiye genelinde bütün PTT şubelerinin çalışma saatleri aynı olmaktadır. Doğu ve Batı şubeleri arasında çalışma saatlerinde 30 dakikalık fark olabilir, bunun nedeni ise havanın erken kararmasından olmaktadır. PTT Genel Müdürlüğü tarafından uygun görülürse bu şekilde olabilir.

PTT’lerden aynı zamanda e-devlet şifresini alacak kişiler için çalışma saatleri dahilinde başvurularını yapıp 2 dakika içinde 2 TL karşılığında alıp devletin internetteki adresi olan e-devlete girebilirler.

21 Yorum

 1. Sayın yetkili,
  30.01.2015 cuma saat:12.15 te Bahçelievler şubesine gittim. Bana verilen cevap aynen şöyle.”Arkadaşlar namaza gitti. 13.30 da gelin”Oysa ben işe yetişmek durumundayım. Arkadaşın ibadetine saygı duyarım ancak,bana cevap verecek başka birinin olmaması durumu, çok üzücü. Ne için oradasınız sorusu ister istemez aklıma gelmekte. Vatandaşın mağduriyeti ne derece önem arzetmekte?
  Bilgilerinize…

   1. arkadaşım siz kimsiniz, onlar kim, biz kimiz neden böyle söylemlerde blunuyorsunuz ki, adil bir şekilde bakamıyor musun olaylara, vatandaşın mağdur olması durumu var, bunu namaz kılmayan kimseler de hayli hayli yapabiliyor, çok gördük, o vakit onlar için kim gelecek ya da kimin zaanı gelecek

   1. İster papanın yanına gider ister namaza da o kurumun çalışma saatleri içinde oraya gelenle ilgilenecek birisi olacak bu kadar basit. Bunu eleştirenin de dinini falan sormak kimsenin haddine değil. Bu kadar alıngan olmayın kurumun işleyişiyle ilgili bir eleştiri gelmiş kalkmış din tarafından sarmışsınız mevzuya. İnsanlara böyle cahil ve düşünmeden konuşan bir dindar profili gösterip soğutuyorsunuz herkesi. Ayıp yani.

  1. Değerli Emel hanım. Mağduriyetiniz konusunda YOBAZ zihniyetli insanlar kendini belli etmiş. Kimsenin kimsenin ibadetine laf söylediği yok. O cumaya gittiler diyenlerin de yarisi kahveye gidiyo. Sen de gitseydin diyen islam dostu CAHİL kadina farz olunmadigini bilmemis demek ki. Kimse neden ibadet ediyo diye sormamis bu örümcek kafalara ama sanki öyle bir sorgu varmis gibi yazılan yanıtları.İstersen hacca git kardeşim bana ne sen o saatte o hizmeti vereceksin saat 8:30 olmadan kapının kilidini açmiyolar o halde son 15 dakka da eşşek gibi çalışacak. Biz çok gördük ibadet ediyorum ayaklarıni. İbadetini edeninde Allah kabul eylesin. Postane de o bayan çalisan da var hepsi mi namaza gitmiş. Namazı bu YOZLAR gibi yalanlarına alet ettiler !!!

 2. Yeni türkiye diyen arkadaş, müslümanmısınız ? Sizin zamanınız gelince heralde namaz felan kılmak yasak olacak ?
  Hz.Allah size bunu nasip etmez size, hiç merak etmeyin.
  Cuma günü 15 dk bir çok iş yerinde. kurumlarda erken çıkılır zaten. Önceden de böyleydi, şimdide.

 3. Cuma saatinde sizce camide olsaydınız öyle bir sorununuz olmazdı.Ayrıca müslümanların cuma saatinde çalışması haramdır diye biliyorum.

  1. Çalışmak ibadettir, o zaman bütün gün cami köşelerinde oturup hiçkimseye fayda etmeyip ibadet edelim. Saçma sapan yobazca laflar etmeyin düşünün biraz

  2. Evet doğru söylüyorsunuz fakat bayanlar cumaya gitmez değil mi. O halde postaneyle bayan bir çalışan ilgilenebilir o saatlerde

 4. Emel hanımda sizde gidin mahkemeye şikayet edin aynısını mahkemede söyleyın madur olduk dıye boş konuşmayın

 5. Çok şükür bizde namaza gidiyoruz. Diğer günleri ayrı tutuyorum cuma erkekler için önem taşır bayanlara değildir. Yazan arkadaşta bayan olduğu için bilememiş olabilir. Dinsizlikle suçlamak çok ayıp hatta hatta Peygamber efendimiz tarafından Kim ki inanan birisine sen kafirsin derse o kişi dinden çıkar. Kaynak gösteremem bu söz için fakat bir büyüğüm söylemişti.
  BAYANLARA FARZ EDİLMEMİŞ BİR CUMA GÜNÜ BAYAN BİR MEMURU KOYABİLİRLERDİ GİŞEYE BÖYLECEDE SORUN ÇÖZÜLMÜŞ OLUR.

 6. Cuma namazı Müslüman erkeklere farz, evet. Ancak, öğle arasını Cuma namazı sebebiyle erkene alıyorsalar, o zaman öğleden sonraki mesaiye de erken başlayacaklar. İslam ahlakı bunu gerektirir. Misal, namaza gitmek için yirmi dakika erken mi çıktın, yirmi dakika da önceden geleceksin. Ya da yerinize işlerin aksamaması için bir kadın memur veya namaza gitmeyen bir erkek memur bırakacaksınız. Bunlar da yoksa dediğim gibi, ne kadar erken çıkıyorsan o kadar da erken döneceksin.

  Yoksa kimsenin cuma namazına gitme dediği yok.

 7. verdiğiniz kapanış saati merkezler için geçerli.Şubeler 16:30 da kapanıyor..

 8. Arkadaşlar sosyal mevzuat içeren konularda konuya bakış açılarını kişinin kendi şahsi fikirlerine göre değil, sosyal mekanizmanın işleyil düzeneğine göre belirlemek daha doğru adımdır. Toplum içerisinde devlet dairelerinden yararlananlar sadece müslümanlardan ibaret değilidir, bir çok mehsepten vatandaş bulunmaktadır. Kişileri ortak bir irade çatısı altında buluşturmak bizlerin değil, atadığımız vekillerin görevleri olup bizlere tartışma ortamı yaratmadan belirlemeleri gerekir.. çünkü biz vekilleri zaten hayatlarımızı kolaylaştırmak için seçer ve bizler için kafa yormalarını bekleriz… zaten Devlet kavramının amacıda budur. Eyer toplumu oluşturan vatandaşların yaşam kalitesini oluşturan bu ve buna benzer meselelerde çok fazla tartışmaya maruz kalıyorsak biz kendilerimizi değil seçtiğimiz vekilleri sorgulamalı ve mevzuatlar hususunda hesap sorabilmeliyiz. Aksi durumda yorumlarda gördüğümüz gibi bu ve buna benzer meseleler toplumsal kutuplaşmaya veya korozyana yol açacaktır…
  Her türlü fikre saygılarımla…

 9. Burası buram buram cehalet kokuyo. İslam’ı cahillere verirseniz olacağı bu. Namaz kılmakla olmuyo dini öğrenmek de lazım gerek. Resmi dairelerde ibadet yasak diyen mi oldu? Yerine koy bi memur 15 dakka erken gel ya da ama olur mu İSLAM AHLAKI var orasını düşünmez dinini kurtaracak ya hasbam. Yobazlığın alemi yok. İsterse hacca gitsin. Kime ne. Hem sizin anlayış gösterme şeklinizden belli bayana. hanımefendi sizde hiç anlayışlı olmayın ve şikayet edin. İşinizden olsanız nolcaktı. O mu verecekti hesabını. Bi söz var: Hiç ölmeyecek gibi dünya için, az sonra ölecek gibi ahiret için. Çoğu amele olduğu için sizin nasıl bi ortamda çaşıştığınızı sorgulamamış. Bu da beyin meselesi. Bu millete Allah Allah de 40 sene neyse devamını getirmeye gerek yok !!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu