Genel Kültür

Rotası Olmayan Bir Gemiye Hiç Bir Rüzgar Yardım Edemez Kompozisyon

İnsanlar gemilere benzer açık denizlerde kendilerine rota belirleyerek ilerlerler. Hayatımızdaki hedefler bize bir rota olarak geri döner. Bir gemi misali ilerleriz ama karşımıza engeller çıkar. Kendimize hedef olarak rota belirlemediğimiz sürece hayatımızı boşa yaşarız. Rüzgar esse dahi onların rotalarını bulmalarına yardımcı olamazlar. Yolunuzun sonuna doğru ilerlersiniz. Bunun için önce kendimizi keşfederek gideceğimiz yolu seçmeliyiz.

İstediklerimizi karar verdikten sonra o yolda ilerlemeliyiz. Adım adım ilerlemek insanları güzelleştirir. Karşılaştığımız engelleri aşmak için çaba göstermeliyiz. Bu sayede hayatımızda başarılı oluruz. İstediğimiz hedeflere doğru yavaşça ilerlemekteyiz. Hayatımız boyunca istediğimiz noktalara ulaşarak kendi yaşamımızı kurarız.

İstediğimiz hedefe ulaşmak için doğru rota belirlemeliyiz. Rüzgar çevremizdeki insanlar olmasına rağmen rotamızı belirlemediğimiz sürece bize destek verseler dahi başarıya ulaşamayız. Dostlarımızın bize yardım etmeleri için rotamızı belirlemeliyiz ki bu yolda destek olsunlar.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu