Genel Kültür

Rüzgarın Yönünü Değiştiremeyiz Ama Geminin Seyrini Değiştirebiliriz

Hayatımızda yaşayacaklarımız daha önceden belirlenmiştir. Yaşanacaklar elbet bir kaderin çizilmesinde olduğu gibi devam edecektir. İnsanların elinde olurken ne yaparsak yapalım bazı şeyleri değiştiremeyiz. Olaylar gerçekleştiği gibi bitmek zorunda olmaktadır. Yapılanlardan dolayı insanlar uzun uzun uğraşacaktır. Hayatımızda bir çok şey kadere bağlanmış olabilir. Farklı açılardan olanlara baktığımız takdirde hayatımıza yön verebiliriz.

Kendi özgür irademiz ile karar vermemiz gerekmektedir. Kaderimize dikkat ederek ne zaman ne olacağını en iyi kendimiz bilebiliriz. Yaşamımız boyunca olanların hepsini kadere bağlamışızdır. Gücümüz yettiği kadar mücadele verebiliriz.

Kaderimiz bir rüzgar olabilir ama yaşamımız gemi gibidir. Rüzgarın yönü asla değişmez ama kendi elimizde olan geminin yönünü değiştirerek rüzgarın yönünün de değiştirmiş oluruz. Herşey insanların elinde olduğunu bir kez daha rüzgar ile birlikte olduğunu göstererek öğrenebiliriz. Elimizdekilerin değerini bilmeli her zaman değişime açık olunmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu