Genel Kültür

Sadece Hasta Olmamak Sağlıklı Olmak İçin Yeterli Değildir

Hayatımız dünyada yaşamamız için gerekli olan en önemli şeydir. Peki insanın sağlıklı olması ve yaşamını sürdürebilmesi için sağlık ne kadar önemlidir?

Sağlıklı olmak sadece hasta olmamak mıdır? Bugün hasta olmayan insanlar gözümüzde ne kadar sağlıklı olabilir ki. Obezite olan insanlar beden sağlığı yerinde olmamaktadır. Aslında çeşitli hastalıklara açık durumdayız ama başımıza bir iş gelmeden sağlıklı olduğumuzu düşünmekteyiz.

Sağlıklı yaşam için geleceğimize yatırım yapmamız gerekir. Düzgün şekilde spor faaliyetlerine katılmalı, düzenli ve dengeli beslenmek sağlığımızı korumamıza yardımcı olur. Vücudumuz çeşitli fonksiyonları yerine getirebilmesi için düzenli beslenmesi gereklidir. İnsanların kendi sağlığını koruması hastalıklardan da korumasına yardımcı olur.

Hasta olma durumlarında meydana gelen fiziksel değişimsel zihinsel etkilerde bırakır. Sağlık bedensel ve zihinsel sağlıklı olması gerekir. Bir insan gözle görülür rahatsızlığı yoksa vücudunun içindeki fonksiyonların neler olduğunu bilemez. Farklı durumlar içerisinde kesinlikle yanlış davranışları gösterir. Tam sağlıklı olabilmek için fiziksel ve zihinsel kendimi iyi ve sağlıklı hissetmemiz gerekir. Sağlıklı yaşam için bunları sağlamış olmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu