Genel Kültür

Sağlık İle İlgili Kompozisyon

Hayatımızda her şeyin başı sağlık olduğunu unutmamalıyız. Sağlığımız olmadıktan sonra mal ve mülkün gözümüzde bir değeri kalmaz. Sağlığımız korunması sayesinde oluşacak zararların önüne geçmiş oluruz. Kendimizi korumak için elimizden gelenleri yapmalıyız. Paramız varsa eğer iyileşmemiz için gerekliyse bunu harcamaktan asla sakınmamalıyız.

Herkes bir gün hastalanır hastalığın çeşitli sıkıntılarını çekerler. Hastalıkların aşılması için erken teşhis yapılarak tedavisi daha etkili olabilir. Erken teşhis her zaman hayat kurtardığı gibi gelecekte sağlıklı yaşama kavuşuruz. Doktorlar sağlığımızdan sorumlu olan kişilerdir. Herhangi bir hastalığın rahatsızlığını hissettiğimiz zaman doktorlara giderek hastalıklarımızın araştırmalarını yapmalarını sağlayabiliriz. Doktorlar Hipokrat yemini etmiş insanlar olarak sağlığınız ile ilgilenmek zorunda olduklarını asla unutmamalısınız. Sağlığımızı korumak için sorumluluklardan birisi de kendimize aittir. Beslenmemizden tutun yaptığımız işe kadar dikkatli olup zararlardan korunmalıyız.

Sağlığımızı asla kaybetmemek için düzenli şekilde egzersiz yapmalıyız. Spor yapan insanlar sağlıklarını da korumuş olurlar. Vücudumuz çalıştığı sürece zarar gelecek etkenlerden arınmış oluruz.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu