Genel Kültür

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Besinlerin Tazeliğinin ve Doğallığının Önemi

Canlıların vücutlarında bağışıklık sistemi bulunur. Dışarıdan aldığı besinlerin tazeliği ve doğal olması canlının sağlığını korumasında önemlidir. Sağlıklı yaşam için taze ve doğal besinler tüketerek vücut sağlığı korunmalı, büyüme ve gelişme desteklenmelidir.

Taze olmayan besinlerde mikroorganizmalar türeyerek vücudumuz için zararlı sağlıksız hal alabilir. Besinler tazeliğini kaybettikçe faydaları olan özelliklerini de kaybederler. Besinler taze ve doğal tercih edilerek faydalanılmalıdır. Besinler insan vücudu için önemli olmasına rağmen korunması gerekmektedir. Doğal besinlerin yetiştirilmesi doğasında olduğu gibi olmalıdır. Genetiği değiştirilmiş besinlerin faydaları azalmaktadır. Doğal besinlere herhangi bir ilaçla müdahale edilmediğinden dolayı vücudumuz için faydalıdır.

Örneğin günümüzde karpuz yetiştiriciliğinde genetiği değiştirilmiş tohumlar kullanılır. Kabak aşısı yapılarak karpuzların daha büyük olması sağlanır. Karpuz genetik olarak özelliğinin bir kısmını kaybettiğinden besin değeri de azalır. Kabak ve karpuz genetik özelliklerine sahip karpuz görünümlü meyve ortaya çıkar. Sağlıklı olmak için besinlerin taze ve doğal olarak korunmuş olması gerekmektedir. Vücut sağlığı için yediğimiz ve içtiğimiz yiyeceklere çok dikkat etmeliyiz.

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu