Menu

Sakarya Lise Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Sakarya ilinde ortaöğretimini tamamlayan öğrenciler LGS sınavına girdikten sonra puanlarının açıklanmasıyla LGS Sakarya lise puanları 2018 yüzdelik dilimleri tercihlerini yapabilir. LGS ‘dan aldıkları sonuçlara göre 2018 yılı tercihlerini yapacaklar. Lise adayı öğrenciler aldıkları puan ile beraber bulundukları bölgedeki liselere giriş hakkı kazanabilirler. Değerli öğrencilerimiz sizde lise tercihlerini yapmadan önce puan tablosunu göz önünde bulundurarak liseye giriş yapabilirsiniz.

Sakarya sınırları içerisinde bulunan Anadolu lisesi, meslek lisesi, düz lise, imam hatip liselerinin taban puanları ve kontenjanları MEB ve e-okul sistemine göre güncellenmiştir. Tercihlerini aşağıda bulunan taban puanları tablosuna bakarak yapabilirler. İl ve ilçelere göre okulların nerede bulundukları belirtilmiştir. Sakarya ilinde lise eğitimine başlayacak öğrenciler LGS yerleştirme taban puanlarının yanı sıra yüzdelik dilimleri takip etmeli. Sakarya lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri aşağıda verilmiştir.

Sakarya Lise Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri 2018

İL/İlçeOkul AdıKontTaban Puanı
SAKARYA ADAPAZARISakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi120486,915
SAKARYA ARİFİYEArifiye Fen Lisesi150479,649
SAKARYA AKYAZIAkyazı Eyyup Genç Fen Lisesi120476,117
SAKARYA SERDİVANSakarya Anadolu Lisesi204466,175
SAKARYA ERENLERFigen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi170460,469
SAKARYA ADAPAZARISakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi90448,734
SAKARYA ADAPAZARITes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi204446,483
SAKARYA ADAPAZARIMithatpaşa Anadolu Lisesi136444,145
SAKARYA ADAPAZARIŞht.Üst.Selçuk Esedoğlu Anadolu Lisesi136438,182
SAKARYA ERENLERAli Dilmen Anadolu Lisesi204426,833
SAKARYA ARİFİYEArifiye Anadolu Lisesi102418,435
SAKARYA AKYAZIAkyazı Konuralp Anadolu Lisesi136415,971
SAKARYA ADAPAZARIAtatürk Anadolu Lisesi204412,740
SAKARYA SAPANCASapanca Anadolu Lisesi102402,972
SAKARYA ADAPAZARIYunus Emre Anadolu Lisesi204393,213
SAKARYA AKYAZIAkyazı Anadolu Lisesi102389,149
SAKARYA ADAPAZARI75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi136389,033
SAKARYA SERDİVANSerdivan Anadolu Lisesi204382,865
SAKARYA HENDEKAtike Hanım Anadolu Lisesi102380,267
SAKARYA SAPANCASapanca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi68375,010
SAKARYA ADAPAZARICumhuriyet Anadolu Lisesi170374,425
SAKARYA KARASUKarasu Anadolu Lisesi136370,640
SAKARYA HENDEKHendek Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi68364,691
SAKARYA ADAPAZARIVali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi238360,771
SAKARYA GEYVEGeyve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi68359,023
SAKARYA ADAPAZARIGüneşler Anadolu Lisesi170354,188
SAKARYA PAMUKOVAPamukova Anadolu Lisesi68354,075
SAKARYA ADAPAZARIAdapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi136354,043
SAKARYA ERENLERVali Mustafa Cahit Kıraç Anadolu Lisesi170346,031
SAKARYA FERİZLİFerizli Fikret-İsmet Aktekin Anadolu Lisesi102341,857
SAKARYA HENDEKHendek Anadolu Lisesi102336,140
SAKARYA AKYAZIİSMONT Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi170336,102
SAKARYA AKYAZIŞehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi136335,675
SAKARYA GEYVEGeyve Anadolu Lisesi136335,084
SAKARYA KARASUKarasu Atatürk Anadolu Lisesi136331,877
SAKARYA ADAPAZARIAdapazarı Hacı Zehra Akkoç Kız Anadolu Lisesi204323,771
SAKARYA ADAPAZARIAdapazarı Prof. Dr.Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi170316,890
SAKARYA PAMUKOVAPamukova Akhisar Anadolu Lisesi68316,704
SAKARYA ERENLERŞen Piliç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi204297,853
SAKARYA ERENLERHalit Evin Anadolu İmam Hatip Lisesi170294,983
SAKARYA GEYVEGeyve Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi102293,928
SAKARYA SERDİVANSerdivan Anadolu İmam Hatip Lisesi102290,603
SAKARYA ADAPAZARISezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi102286,887
SAKARYA ADAPAZARIAdapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi272273,716
SAKARYA ADAPAZARIAdapazarı SATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi170262,541
SAKARYA AKYAZIDokurcun Çok Programlı Anadolu Lisesi34260,028
SAKARYA KOCAALİKocaali Anadolu Lisesi102259,611
SAKARYA AKYAZIAkyazı Anadolu İmam Hatip Lisesi238249,037
SAKARYA HENDEKHendek Anadolu İmam Hatip Lisesi204243,060
SAKARYA KARASUŞehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi238240,748
SAKARYA ADAPAZARIİMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi340240,111
SAKARYA SERDİVANSerdivan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi170230,952
SAKARYA TARAKLITaraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi34227,207
SAKARYA KAYNARCAKaynarca Anadolu Lisesi102225,609
SAKARYA ERENLERErenler Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi238222,380
SAKARYA HENDEKOsmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi102222,165
SAKARYA PAMUKOVAHürriyet Anadolu Lisesi136219,282
SAKARYA ADAPAZARIİMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi170217,554
SAKARYA SÖĞÜTLÜSöğütlü Çok Programlı Anadolu Lisesi34207,904
SAKARYA FERİZLİŞehit Hakan Bayram Anadolu İmam Hatip Lisesi102199,749
SAKARYA AKYAZIAhi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi170193,456
SAKARYA AKYAZIAkyazı Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi170180,757
SAKARYA SERDİVANSerdivan Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi238173,672
SAKARYA TARAKLITaraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi34172,045
SAKARYA SÖĞÜTLÜSöğütlü Çok Programlı Anadolu Lisesi68171,528
SAKARYA KARAPÜRÇEKMehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi34166,658
SAKARYA SÖĞÜTLÜSöğütlü Çok Programlı Anadolu Lisesi34165,731
SAKARYA ADAPAZARIYenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi170165,142
SAKARYA SAPANCASapanca Anadolu İmam Hatip Lisesi102162,905
SAKARYA KAYNARCAKaynarca Anadolu İmam Hatip Lisesi68158,090
SAKARYA ARİFİYEÜmit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi170157,281
SAKARYA KARASUKaradeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi102156,458
SAKARYA ARİFİYEArifiye Anadolu İmam Hatip Lisesi136155,088
SAKARYA TARAKLITaraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi68154,859
SAKARYA GEYVEGeyve Anadolu İmam Hatip Lisesi204154,691
SAKARYA KOCAALİKocaali Anadolu İmam Hatip Lisesi102153,178
SAKARYA KARASUKarasu Anadolu İmam Hatip Lisesi102146,955
SAKARYA KOCAALİAbidin Serhoş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi102146,953
SAKARYA KARAPÜRÇEKMehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi34146,060
SAKARYA AKYAZIDokurcun Çok Programlı Anadolu Lisesi34145,707
SAKARYA FERİZLİFerizli Recepbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi204145,643
SAKARYA AKYAZIDokurcun Çok Programlı Anadolu Lisesi34140,763
SAKARYA SAPANCASapanca Şehit Albay Güner Ekici Anadolu Lisesi102137,158
SAKARYA KAYNARCAKaynarca Seyfettin Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi102136,572
SAKARYA KARAPÜRÇEKMehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi34134,050
SAKARYA HENDEKHendek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi306131,612
SAKARYA KARASUKarasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi272120,317
SAKARYA ADAPAZARIFatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi476119,996
SAKARYA AKYAZIAkyazı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi204118,382
SAKARYA FERİZLİFerizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi68114,820
SAKARYA HENDEKHendek Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi272105,975
SAKARYA GEYVEGeyve Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi204105,937
SAKARYA PAMUKOVAPamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi170101,568
SAKARYA PAMUKOVAPamukova Anadolu İmam Hatip Lisesi6899,388
SAKARYA SAPANCASapanca Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi27289,348
SAKARYA ARİFİYEArifiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi13688,468
SAKARYA HENDEKYenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi13686,195
SAKARYA SERDİVANŞehit Erol Olçok Anadolu Lisesi340
SAKARYA SERDİVANŞehit Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesi68
SAKARYA SERDİVAN15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi150


Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.