Genel Kültür

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez İle İlgili Yazı

Askerlik her Türk gencinin vazifelerinden birisidir. Genç yaşında askere giderek vatanı korur bekçileri olurlar. Ülkemizin sınırlarını koruduğu gibi gelebilecek herhangi bir tehdide karşı savunmaya geçer. Vatan topraklarını savunan her kesimden zengini fakiri fark etmeksizin hepsi vatan için mücadele verir. Ülkemiz düşman işgaline girmesini önleyerek vatan topraklarını korumamız gerekir.

Vatan uğruna ölen askerlerimiz şehit olurlar. Ölenler hepimizin yavrusu, kardeşidir. Şehitlik yüksek bir mertebedir. Her insana nasip olmayacağı gibi cennet müjdelenmiştir. Şehit olanlar asla unutulmaz, yüreğimizde sonsuzluğa doğru yolculuğa çıkmış olurlar. Bize bu yolculukta düşen görevler onların ne uğruna şehit olduklarını unutmayarak birlik beraberlik içinde yaşamamız gerekmektedir. Göstereceğimiz en önemli değerler dahi bizim geleceğimizi koruyandır.

Şehitlere ölü denmez, onlar ebedi olarak yaşayacak olanlardır. Vatan topraklarımızı koruyarak gelebilecek zararlara karşı korurlar. Şehitler vatana sahip çıkarak bölünmemesi için mücadele etmişlerdir. Bizler için canlarını severek feda ettikleri gibi bize emanet ettikleri vatan topraklarını en derin duygularla korumalıyız. Karlı dağlar, yağmurlar, doğusundan batısına kadar vatan topraklarına sahip çıkılması gerekmektedir.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu