Genel Kültür

Sigara Bıraktıktan Sonra Tekrar Başlamak

Sigara sağlığa zararlı tütün mamullerinden olmaktadır. Beden sağlığımız için bırakmamız en doğrusudur. Bırakmak için kendi irademiz veya doktor yardımı ile kararlar alabiliriz. Doğru ve sağlıklı kararların alınması kendimizi ve çevremizdekilerin yaşamını etkiler. Bizimle birlikte yaşayan insanlar dahi sigara içtiğimiz takdirde etkilenerek hastalanabilir. Önlemek için sigara bırakma merkezlerine başvurulabilir.

Tekrar başlamak vücudunuz sigarayı reddedecektir. Kısa bir ara sonra denemeler sonucunda sigara bağımlılığı tekrar eski seviyeye ulaşabilir. Beyniniz kabul ettiği zaman nikotin ihtiyacınızı karşılamak için fazlasıyla içmeye başlarsınız. Sigara bıraktığınız gibi kalacağından dolayı alışkanlıklarımız düzenli olmalıdır. Kendimize düzenli olarak zararsız alışkanlıklar edinmeliyiz. Vücut sağlığının korunmasında çeşitli spor aktiviteleri bize sağlık getirecektir. Sigaradan uzak kalabilir bu sayede sağlıklı ve temiz yaşama ulaşmamız mümkün olur.

Sigaranın tekrarı sizin iradenizi kırarak artık mücadele edemeyecek hale gelmenize neden olur. Sağlık bakımından sigara oldukça zararlı olduğunu göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Sağlığımızı koruyarak devam ettirebilmemiz için kendimizi tamamen güzel alışkanlıklara vermeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu