Genel Kültür

Sigara ve Alkol Kullanımının Bütçeye Verdiği Zararlar

Sigara ve alkol kullanımı aile, ülke bütçesine ciddi anlamda zarar vermektedir. Bir paket sigara dünyanın parası olduğu bu dönemde insanların günde bir paket içmeleri sağlıklarını da olumsuz etkiliyor. Belki günlük olarak az gelse de aylık ve yıllık hesaplamalarda bütçeye sıkıntı yaratmaktadır. Aslında kazandığımız paranın büyük bir kısmını bu işlere harcadığımızı bilmeliyiz. Gerektiğinden çok fazla harcama olduğundan bütçemizi olumsuz etkiler.

Yıl boyunca harcayacağımız para ile ihtiyaçlarımızı gidererek uzun zamandır almak istediklerimizi alabilir. Rahat yaşam için bütçemizi zararlı alışkanlıklara ayıran bölümünü kendimize ayırmamız mümkündür. Bütçemiz el atlında olduğu sürece harcamalarımızı istediğimiz yöne doğru çevirebiliriz.

Çocuklarımızın, ailemizin ve kendi bütçemizi zararlı alışkanlıklara ayırarak yok etmemeliyiz. Paranın zor kazanıldığı bu zamanda doğru şler yaparak bütçemizi korumamız mümkün olur. El altında toplayacağımız harcamalar sayesinde rahat şekilde korunabiliriz. Elimizdekilerin ne zaman değerini bilirsek o zaman daha rahat yaşama geçiş yapabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu