Genel Kültür

Sigaranın Zararları ile İlgili Kompozisyon

Sigara kullanan kişilerin bir çok hastalığa yakalanarak her yıl milyonlarca kişi hayatını kaybetmektedir. İnsanların sigara konusunda umursamaz davranmasının sebebi etkisini onlarca yıl sonra görmesinden dolayı olmuştur. İnsanlar bunu önemsemez davranmasından dolayı bir çok şeye sebebiyet verirler. Kendisinden sonra gelecek çocukların hayatlarını karartarak onların pasif içici olarak yetişmelerine sebep olurlar. Büyüyen çocuklar anne ve babalarını örnek aldığından dolayı bağımlılık onlar içinde bir başlangıç olacaktır.

Her yaştan insan için zararlıdır. Uzak durulması gerekir başkalarının buna bulaşması önlenmesi gerekiyor. Sigara kullanan kişilerle arkadaş olmanız sizinde pasif içici olmanıza sebep olur. Atalarımız arkadaşlık seçimi için “üzüm üzüme baka baka kararır” diyerek anlatmıştır. Hastalıklara sebep olarak damar sertliği, damar tıkanıklığı ve kanserin oluşmasına sebep olur.

Sigara her yaştan kişi için zararlıdır. Çocukların olduğu yerde içilmesi gelişmekte olan organlarının zarar görmesine sebebiyet olacaktır. Onlar çok daha etkileneceğinden dolayı dumansız hava sahasına destek veriniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu