Genel Kültür

Sihir Nedir? Gerçekten Var mı?

Sihir insanlar için doğa yasalarına aykırı durumların gerçekleşmesi olaylarına denir. Gizemli olup insanları şaşırtmak amaçlı yapılmaktadır. Sihir ya da büyü aynı anlamı taşımaktadır. Sihir ise büyüden farklı olarak el çabukluğu doğrultusunda yapılabilmektedir. İlizyonistler tarafından yapılanlar daha çok el çabukluğu ve insan şaşırtmasıdır. Çeşitli alanlarda yeteneklerini göstermek için sihirbazların kullandıkları yöntemdir.

Sihir araştırmalarında tarihte cevabı verilemeyen bir çok olay olmuştur. Bilimsel araştırmalar varlığını tam anlamıyla kanıtlayamamıştır. Sihrin varlığını doğa üstü olduğundan dolayı kabul etmemişlerdir.

Dinimizde sihrin varlığını aynı zamanda inkar etmiştir. Tevhid inancına zarar verdiğinden dolayı kullanımı da yasaklanmıştır. Babil halkına gönderilen Harut ve Marut adındaki iki melekten bir çok bilgi öğrenmişlerdi. İnsanları uyararak “Biz ancak sizi denemek için gönderildik. Sakın sihir yapıp da inkarcı olmayın” demende kimseye bir şey öğretmiyorlardı. İnsanlar aldıkları bilgileri sihir yolunda kullanmaya başladılar. Yaygın hale gelip günümüzde çeşitli atom bombaları, nükleer enerji gibi alanlarda kullanılmaya başlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu