Genel Kültür

Siz Mimar Olsaydınız Günümüz Evlerinden Farklı Olarak Nasıl Bir Ev Çizerdiniz

Günümüzün evleri normale göre çok daha sade basit kalmaktadır. En başta fikir olarak tasarımım Amerikan evleri gibi olurdu. Sade ve modern evler sınıfına giren müstakil evler insanların yaşamına olumlu etki bırakır. Apartman yaşamında beton yığınlarından uzaklaşarak daha güzle yaşam sürdürebilmeleri mümkündür. Evimizin özellikleri ihtiyacımızı yeterince karşılıyor mu? Sorusunu kendimize sorarak cevabını almamız mümkündür.

Büyük şehirlerde insanlar günün stres, ses, trafik, kalabalıklaşma insanları boğmaktadır. Daha sakin geniş alanlarda yapacakları çalışmalardan verim alarak yaşamlarını sürdürebilirler. Kendilerini şehirleşmeye mahkum etmemeli, mimarisi insanın içini açan faydalı yerlerde yaşanması gerekmektedir. Çocukların zaman geçirebileceği bahçeler olması onların doğa ile iç içe yaşamasına imkan sunar. Misafir geldiğinde oturabilecek yerler, evlerin önünde ufak havuzların olması yaşamlarını desteklemektedir. Bahçeye masa koyularak yeşillikler içinde zaman geçirilmelidir.

Yapacağım evler her anlamda kişilere hizmet eder, insanların yaşamlarına imkan sunar. Evin bahçesinde hayvan beslenilerek bahçe yaşamları sunulur. Arkadaşlarını davet ederek oturup zaman geçirebilecekleri bir yaşam olacaktır.

Sizde kendi hayalinizdeki evi bizimle paylaşarak başkalarının okumasına imkan sunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu