Teknoloji

Skype Çalışmayı Durdurdu Çözümü

Skype kullanıcılarının sık sık karşılaştığı sorunlardan birisi “skype çalışmayı durdurdu” hatası olmaktadır. Genelde skype kullanıcılarının bir çoğunun karşılaştığı temel sorunlardan olmaktadır. Sizlerde aynı hatayı alıyorsanız eğer çözümüne yönelik yapılacak işlemler sayesinde kurtulmanız mümkündür. Bilgisayarınızda skype hiç olmadığı kadar yavaş ve ağır açıldığı gibi donmalar meydana geliyorsa hatayı görmeniz kaçınılmaz olmaktadır. Bunların düzeltilmesi için yapılacak olan yenilikler sayesinde kurtulabilirsiniz. İlk olarak hataya sebep olan farklı bir yazılımın olup olmadığını kontrol edilmesi gerekiyor. Yazılımından kaynaklı hata ile karşı karşıya kalıyorsak eğer çözümü bulunabilir.

I. Yöntem
Genelde hata Adobe Flash Player’dan kaynaklı olmasından dolayı bilgisayarınızdan kaldırın ve tekrar kurunuz. Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kullanımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

II. Yöntem
Başlat/Çalıştır’a giriş yaparak eventvwr.msc /s kodunu kullanınız. Açılacak sayfada Yönetim olaylarına gelin ve hata detaylarını inceleyerek çözüm bulabilirsiniz.

III. Yöntem
Sonuncusu ve işe yarayan yöntemlerden birisi Program files skype dosyasına girin yada çalıştırı açarak %appdata%\skype yazıp shared.xml dosyasını silin. Skype tamamen durduruldu olacak sonra bilgisayarı yeniden başlatarak hatalardan kurtulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu