e-Okul Ödev

Sonbahar Mevsimi Hakkında Kompozisyon

Mevsimlerin en serini ve huzur vereni olan sonbahar 23 eylül ile başlayarak 21 aralığa kadar devam eder. Yazla kışın ortasında olup her iki mevsimi serin şekilde yaşamamızı sağlayandır. Sonbahar ayı insanları serinlettiği gibi kış ayının habercisidir. Serin şekilde hissettiğiniz gibi kendiniz mutlu hissedersiniz. Kışa yapacağınız hazırlığa yönelik ihtiyaçlarınızı sonbahar mevsiminde tamamlanır.

Dört mevsimin içinden bolluğun ve gıdanın en çok alındığı mevsimdir. Sebze, meyve hepsinin en güzelleri yetişerek insanlara ulaşır. Kışa hazırlanmak için size bir çok zaman sunar. Yakacağınızdan odununuza kadar yavaşça bir geçiş yaparak bedenin hastalanmasını önler. Sağlıklı vücuda sahip olunması için mevsimler arasından hafif geçişler yapılması gereklidir. Bazen hava güneşliyken bazen de hava yağmurlu olur. Kuşların cıvıltıları ve sesleri insanlara huzur verir. Kışa hazırlık yapılırken insanların içi sevinç dolu olur. Kendilerini iyi hissettikleri gibi geleceğe hazırlıklarını yapmış olurlar. Mutlu sıcak yuva için çaba göstererek mücadele ederler.

Yaprakların döküldüğü, ağaçların dalları ile kışa hazırlıklarıdır. Tabiatta yaşayan bütün canlılara kışın geleceğini haber verir. İnsanların huzurla bir yılın sonuna yaklaştıkları zamanı gösterir. Canlılar hazırlık yaparak bir yılı daha sıcacık geçirirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu